Sınırda Karbon Düzenlenme Mekanizması

Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM)

SKDM Nedir?

Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (SKDM), karbon emisyonlarını azaltma hedeflerine ulaşmak amacıyla kurulan bir mekanizmadır. Bu mekanizma, endüstrinin ve işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak ve karbon ayak izini en aza indirmek için tasarlanmış bir çözümdür.

Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması için çözümlerimiz

1. SKDM Stratejileri ve Uygulamaları

Karbonsuzlaştırma stratejileri geliştirme ve uygulama konusunda uzman ekibimizle işletmenizin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyoruz.

2. Emisyon Analizi ve Raporlama

İşletmenizin karbon ayak izini belirleyerek, SKDM hedeflerinize ulaşmak için gerekli analizleri yapıyor ve düzenli raporlama sağlıyoruz.

3. Teknolojik İnovasyonlar

En son teknolojiye dayalı çözümlerle işletmenizin enerji verimliliğini artırarak karbon salımlarını azaltmanıza yardımcı oluyoruz.

4. Yasa ve Yönetmelik Uyumlu Çözümler

Güncel yasa ve yönetmeliklere uygun SKDM çözümleri sunarak işletmenizin hukuki zorunluluklara uyum sağlamasına yardımcı oluyoruz.

SKDM Geçiş Dönemi için Varsayılan Değerler Yayımlandı

Avrupa Komisyonu, SKDM kapsamındaki ürünlerdeki (elektrik hariç) gömülü emisyonları belirlemek için kullanılabilecek, 1 Ekim 2023 ile 31 Aralık 2025 tarihleri arasındaki geçiş dönemine ait varsayılan değerler kılavuzunu yayınlamıştır. Belgeye bu bağlantıdan erişilebilmektedir.

Bağlan
Sorularınız için...
Merhabalar,
Sorularınız için bize yazabilirsiniz.